Нове дослідження, проведене на мишах у США, показало, що терапія “золотим пилом” може бути ефективною у лікуванні вікової макулярної дегенерації та інших захворювань очей. Макулярна дегенерація є однією з основних причин втрати зору серед людей похилого віку і пошкоджує макулу – частину сітківки, що відповідає за чітке бачення. Існуючі методи лікування лише уповільнюють хід хвороби, але не відновлюють зір.
Нова методика полягає в ін’єкції надтонких золотих наночастинок у око, які вкриті антитілами, спрямованими на уражені клітини сітківки. Після цього на очі впливає інфрачервоний лазер, який активує наночастинки, імітуючи роботу фоторецепторів. Дослідники виявили, що цей метод призвів до часткового відновлення зору у мишей з генетичними розладами сітківки, не викликаючи токсичності та успішно стимулюючи візуальну систему.
Хоча результати обнадійливі, дослідження знаходиться на ранній стадії, і шлях до його застосування у людей буде тривалим. Однак ця технологія має великий потенціал і може стати основою для розробки нових фоторетинальних протезів, наприклад, у вигляді носимих окулярів. Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі ACS Nano.