У 2024 році Україна отримала 35 балів з 100 можливих у Індексі сприйняття корупції (CPI), що призвело до заняття 105 місця серед 180 країн. Це означає незначне погіршення результатів порівняно з попереднім роком. Основними причинами цього є недостатність реформ для євроінтеграції та виконання міжнародних зобов’язань. Хоча це падіння на один бал є тривожним сигналом, владі потрібно більше зусиль у боротьбі з корупцією, зокрема у реалізації реформ та уникненні їх затягування.
Позитивними чинниками в українській боротьбі з корупцією є відновлення публічного е-декларування, ухвалення антикорупційних програм, оновлення законодавства та активна робота антикорупційних органів. Однак, негативно на цей показник впливають саботаж реформ, політичний тиск на журналістів та скандали у сферах закупівель Міноборони та відбудови.
Також варто відзначити, що Росія втратила ще 13 позицій у світовому рейтингу сприйняття корупції та опустилася на 154-е місце. Її результати у національному корупційному індексі погіршилися, що свідчить про серйозні проблеми з корупцією в країні.
Індекс сприйняття корупції враховує різні аспекти корупції в державному секторі та відображає сприйняття цієї проблеми експертами та представниками різних сфер. Важливо зазначити, що CPI вимірює саме сприйняття корупції, а не фактичний рівень корупції, тож високий результат не означає відсутність корупції, а лише позначає, що країна сприймається як менш корумпована.