На Закарпатті лікарня заробила 9,5 млн грн на фантомних пацієнтах

У Мукачівському районі на Закарпатті директора лікарні, завідувача відділення та двох медичних працівників підозрюють у внесенні до електронної системи неправдивої…
1 Min Read 0 2

У Мукачівському районі на Закарпатті директора лікарні, завідувача відділення та двох медичних працівників підозрюють у внесенні до електронної системи неправдивої інформації про лікування пацієнтів. В результаті таких дій заклад охорони здоров’я безпідставно отримав понад 9,5 мільйона гривень від Національної служби здоров’я України. Про це у вівторок, 23 червня, повідомив Офіс Генерального прокурора (ОГП). Як зазначають в ОГП, протягом січня – вересня 2025 року в медичні інформаційні системи були занесені відомості про понад 1200 “пацієнтів”, які нібито проходили складне лікування із застосуванням інвазивної ШВЛ. Проте встановлено, що такі медичні послуги фактично не надавалися, а відповідне обладнання взагалі було відсутнє у відділенні.

Після внесення неправдивих даних директор установи підписував електронні звіти та передавав їх до НСЗУ. Це забезпечувало лікарні близько 1 мільйона гривень додаткового фінансування щомісяця. Загалом, за висновками експертів, заклад незаконно отримав понад 9,5 мільйона гривень із бюджету.

Отримані кошти, зокрема, використовувалися на виплату премій учасникам схеми.

Як йдеться в повідомленні, у межах слідства посадовців усунули від їхніх обов’язків. Директор лікарні перебуває під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 1,5 млн.грн, а завідувачу відділення призначено цілодобовий домашній арешт із електронним засобом контролю.

Раніше повідомолялося про викриття схеми заволодіння державними коштами під час закупівель медичного обладнання для операційних блоків комунальних лікарень різних регіонів України.

У медзакладах України викрили схему на 200 млн

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *