В МАГАТЕ оцінили стан критично важливого для безпеки ЗАЕС обладнання

Ключову лінію електропередачі 750 кВ “Дніпровська”, яка є критично важливою для безпеки тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції, відновлено після пошкоджень.…
1 Min Read 0 4

Ключову лінію електропередачі 750 кВ “Дніпровська”, яка є критично важливою для безпеки тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції, відновлено після пошкоджень. Однак наразі її неможливо ввести в експлуатацію через серйозні руйнування підстанції. Про це повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі.

“Ремонтні роботи на лінії завершено, але її ще потрібно ввести в експлуатацію. Повторні пошкодження електричної інфраструктури, від якої залежать атомні електростанції, продовжують створювати серйозні ризики для ядерної безпеки та захищеності. Я знову закликаю до максимальної військової стриманості навколо всіх ядерних об’єктів та необхідної для них енергетичної інфраструктури”, – зазначив Гроссі.

МАГАТЕ повідомило, що відновлювальні роботи на лінії 750 кВ “Дніпровська” і в інших ділянках енергосистеми відбулися після тривалого розмінування територій на лінії фронту. Це стало можливим завдяки тимчасовому припиненню вогню, домовленості про яке було досягнуто за посередництва агентства. Команди МАГАТЕ контролювали процес проведення ремонту.

Гроссі наголосив на складності організації цієї ініціативи, зазначивши, що з шести припинень вогню для забезпечення безпеки Запорізької АЕС саме це вимагало найбільших зусиль. Воно включало кілька місяців переговорів, розмінування та відновлення високовольтних опор через річку Дніпро. Роботи були здійснені під безпосереднім моніторингом фахівців МАГАТЕ.

Завдяки тимчасовій домовленості вдалося провести ремонт у двох ключових точках енергетичної інфраструктури ЗАЕС: лінії “Дніпровська”, яка не функціонує з березня цього року, та відкритому розподільчому пристрої Запорізької теплоелектростанції, через який надходить резервне живлення по лінії 330 кВ “Феросплавна-1”.

Втім, лінія “Дніпровська” досі не функціонує. Головна причина – масштабні ушкодження підстанції, що розташована понад 100 кілометрів на північний захід від ЗАЕС. Після бойових дій наприкінці травня об’єкт зазнав суттєвих руйнувань. Експерти, які нещодавно оглянули цей об’єкт, підтвердили серйозні пошкодження критичного обладнання. Ремонтні роботи тривають, однак завершити їх у найближчий час неможливо.

Раніше повідомлялось, що 20 червня Запорізька атомна електростанція знову була знеструмлена – це вже двадцятий блекаут з моменту початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Нагадаємо, нещодавно МАГАТЕ заявило про 15-годинний блекаут на ЗАЕС. Гендиректор агентства Рафаель Гроссі наголосив, що інцидент вкотре продемонстрував вразливість енергетичної інфраструктури навколо станції.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *